Merino Wool

Wełna z przędzy merynosa od lat cieszy się uznaniem jej użytkowników. Dlaczego? Ten niezwykły materiał pochodzi tylko od szczególnej rasy owiec, co czyni wyroby z niego produktami  premium. Do pewnego czasu po odzież z wełny merino sięgali przede wszystkim miłośnicy sportów, jednak jej specjalne właściwości okazują się odpowiadać także na potrzeby codziennego użytkowania. W odpowiedzi na rosnącą popularność przędzy merino wool, stworzyliśmy kolekcję skarpet oraz dziecięcych rajstopek wykonanych właśnie z tego włókna. 

Wśród niewątpliwych zalet skarpet z wełny merino należy wymienić przede wszystkim ich niezwykłą właściwość odpowiedniego chłodzenia lub grzania w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Ponadto materiał świetnie wchłania wilgoć, a także neutralizuje nieprzyjemny zapach. Włókna wełny merino działają również bakteriobójczo. Mimo częstych skojarzeń wełny z „gryzącym” materiałem, skarpetki merino nie drażnią skóry, a wręcz przeciwnie – są niezwykle przyjemne w noszeniu.

 

Wiemy, że niezwykłe właściwości wełny merino sprawiają, że chętnie sięgną po nie nie tylko kobiety i mężczyźni, ale także dzieci, dlatego staramy się nieustannie poszerzać naszą ofertę. Obecnie znajdują się w niej nie tylko tradycyjne skarpetki, ale również bezuciskowe skarpetki dla kobiet i mężczyzn oraz stopki, idealne do krótszego letniego obuwia. Ponadto zapewniamy szeroki wybór skarpetek i rajstopek w atrakcyjnych kolorach dla najmłodszych. Za to dla mężczyzn proponujemy również podkolanówki – odpowiednio długie i ciepłe, pasujące zarówno do formalnego stroju, jak i sportowego.